Tak, ako celá natívna reklama, aj Strossle sa ako distribučný nástroj neprestajne vyvíja. Investícia do natívnej reklamy už dávno nie je limitovaná len na promovanie obsahu na stránke. Prostredníctvom natívnej reklamy toho viete odprezentovať oveľa viac, ako si myslíte. Natívna reklama vie informovať, zabaviť a dokonca aj zapojiť čitateľa do určitej formy konverzie. 

Predstaviť si to môžeme na SEE THINK DO CARE modeli. Pre správne oslovenie zákazníka je potrebné si osvojiť jeho nákupné správanie, ktoré má 4 fázy: vidieť (see), rozmýšľať (think), konať (do) a starať sa (care). Každá z týchto fáz si vyžaduje  prispôsobený obsah pre správne oslovenie zákazníka v nej.


Túto prípadovú štúdiu sme spracovali aj pre automoto segment, bankový segment a segment produktov dennej spotreby.

See fáza – Buďte videní:

V tejto fáze oslovujete potenciálnych zákazníkov, ktorí možno nemajú práve v pláne kúpiť si nový byt alebo dom, pretože ho práve nepotrebujú. Ale to sa môže v budúcnosti zmeniť. Cieľom je preto zasiahnuť čo najširšie publikum.

Fáza See sa vyznačuje oboznamovaním používateľa a zároveň vášho potenciálneho zákazníka s vašou ponukou. Reklama je vaším „výkladom v obchode“. Ukazujete svoj produkt a značku, pozývate zákazníka, aby nazrel do vášho biznisu. Nebojte sa preto spraviť z vášho projektu centrum pozornosti. Použite ho ako obrázok v kreatíve a nadpisom podčiarknite jeho vlastnosti. Reklama pritom môže odkazovať priamo na stránku projektu. Zvyšovanie povedomia v mysliach zákazníkov je dlhodobý proces, ktorý sa vypláca v momente, kedy zákazník uskutočňuje nákup – a jeho rozhodnutie ovplyvní práve povedomie o vašej značke alebo projekte (prečítajte si prípadovú štúdiu značky Nissan – ako ju Strossle pomohol zviditeľniť). Ide o natívny spôsob širokého budovania povedomia o značke alebo projekte. Použitie názvu projektu v nadpise vie zákazníka taktiež osloviť. Vyzdvihnite jeho prednosti, napríklad “Meníme sídlisko na mesto, vitajte v Čerešne City”. Prípadne priblížte lokalitu, v ktorej sa nachádza “Gansberg Koliba: Úroveň je viac ako trendy”, aby ste zaujali používateľov, ktorí môžu mať o danú lokalitu záujem. Ak v rámci vášho projektu ponúkate aj špeciálne výhody, rozhodne ich nezabudnite používateľom predstaviť “K novému byt v Kolískach dostanete garážové státie zadarmo”. Pri týchto kreatívach môže byť síce miera prekliku horšia, avšak je to formát budovania značky, a preto to nie je podstatné. Dôležitejšie skôr je, aby mala reklama čo najväčší zásah a počet impresií.

Kam môže reklama odkazovať: produktová stránka, micro page, natívne články, PR články, fotogalérie, video, atď.

Think fáza – presvedčte zákazníka, že vaša značka je tá, pre ktorú sa rozhodnúť:


Fáza Think zachytáva zákazníkov v momente, kedy vedia, že váš projekt existuje (okolo výkladu už prešli) a premýšľajú nad tým, či do neho investovať.
Tento stav cieli na publikum, ktoré si je vedomé svojich chýbajúcich potrieb.  V štádiu, keď zákazník premýšľa o zakúpení vášho produktu, porovnáva ho s inými a racionalizuje svoje rozhodnutie. Chce preto získať čo najviac informácií, ponoriť sa do témy a čo najviac sa priblížiť k riešeniu svojho problému. Najvhodnejšie nadpisy pre natívnu reklamu na spustenie rozmýšľania sú otázky alebo tipy , napríklad “Objav novovznikajúcu štvrť v Dúbravke”, “5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie” alebo “Sú in. Päť dôvodov, prečo si vybrať mezonety”. Vyvolávajú v čitateľovi určitú zvedavosť a možno práve takúto formu postrčenia potrebujú. Lákajú nás dozvedieť sa niečo viac, rozmýšľať o produktoch a po prečítaní článku cítime určitú satisfakciu, pretože sme neodišli naprázdno, ale s novými a užitočnými informáciami. S vhodným spojením vášho projektu a obsahu vzniká v mysliach zákazníkov pozitívne prepojenie.

Tvorba obsahu a jeho distribúcia je v tomto štádiu kľúčová, nakoľko môže zákazníka presvedčiť o kúpe a previesť ho do štádia Do. Musíte vytvoriť obsah, ktorý bude popisný ale zároveň zaujímavý, aby ste zákazníka udržali a ideálne naviedli konzumovať ďalší obsah. Nebojte sa A/B testovať rôzne nadpisy. Zaujme používateľov viac nadpis “Diskrétny luxus na adrese úspešných” alebo jeho variant s otázkou “Kľúč k šťastnému bývaniu? Menej vecí, viac kvality”. Nájdite ten, ktorý vám prináša najkvalitnejšie návštevy, má vysokú mieru prekliku a zníži tak cenu za klik v Strossle sieti. Keď sa rozhodujete o tom, či je vhodný senzačný (clickbait) alebo skôr seriózny nadpis, prečítajte si prípadovú štúdiu s Peugeot Príklad obsahu vhodného pre túto formu: blogy, natívne články, odborné články, PR články, recenzie,…

Do fáza – zákazník vykonáva akciu, splní to, čo od neho chcete 


Fáza “Do” väčšinou predstavuje nákup, môže to však byť akákoľvek konverzia ako napríklad: vyplnenie kontaktného formulára so záujmom o obhliadku bytu, stiahnutie informačného materiálu o projekte alebo využitie špeciálnej ponuky. Keď používateľ prejaví záujem o obhliadku bytu a vyplní formulár, pre obchodníka to znamená cenný kontakt na potenciálneho zákazníka. Je to efektívny spôsob budovania dôvery a vytvárania určitého vzťahu so zákazníkmi. Pre túto fázu sú vhodné takzvané “konverzné nadpisy”, ktoré už na prvý pohľad danú konverziu naznačujú a tým pádom na nich klikajú ľudia, ktorí majú záujem ju aj uskutočniť. Konverzné nadpisy môžu vyzerať takto: “Bývanie pri Malackách teraz s darčekom až 1000 eur!”, “Až 30 000 €! To je bonus, ktorý vám dá Gansberg Koliba” alebo “Až 12 000 eur! Toľko ušetríte vďaka Kolískam”. Tematický obrázok produktu, alebo čohokoľvek s čím súvisí je skvelé doplnenie reklamy.

Ak ponúkate newsletter, webové semináre alebo bezplatné kurzy, propagujte ich vo svojej natívnej reklamnej kampani. Dobrý nápad je tiež ísť nad rámec „tradičného“ obsahu a ponúkať niečo kreatívnejšie, ako sú kvízy a hry. Tieto typy obsahu sú inzerentmi málo využívané, ale pre publikum najviac atraktívne. Preto môžu prinášať dokonca lepšie výsledky ako tradičný obsah. Najdôležitejšie je vyzvať zákazníka k akcii, ktorú chcete, aby urobil.

Care – poslednou fázou je starostlivosť o vašich zákazníkov


Vo fáze Care komunikujete so spotrebiteľmi, ktorí už u vás nakúpili a stali sa vašimi zákazníkmi. Je dôležité tomuto segmentu vašich zákazníkov ukázať, že si ich vážite. Môžete im to dať najavo rôznymi spôsobmi. Skúste ich odmeniť nejakou drobnosťou, pribaliť im k objednávke personalizovaný odkaz alebo pošlite zľavový kód na kúpu parkovacieho miesta. Budovaním emočného vzťahu so zákazníkom si zaisťujete jeho lojálnosť k značke. Ďalšími príkladmi môžu byť špeciálne programy alebo služby pre lojálnych zákazníkov. Komunikujte so zákazníkmi prostredníctvom emailov alebo SMS. Nemusíte im hneď ponúkať zľavu, určite ocenia aj to, ak im napríklad pripomeniete blížiaci sa termín spustenia predaja bytov v novom projekte. Akoby povedal odborník na obsahový marketing Filip Kuna: “ukážte srdiečko ♥”. Strossle, pre túto fázu nie je vhodným kanálom, keďže nezbierame žiadne údaje o zákazníkoch, ktoré by zasahovali do ich súkromia.

PRO TIP: Komunikujte so zákazníkmi napriamo, uvidíte, že milý hlas v telefóne je viac, ako skopírovaný e-mail.
Strossle je efektívna voľba v rôznych fázach cesty kupujúceho. Aby ste si však mohli vychutnať výhody tohto reklamného prístupu, musíte zistiť, v akej fáze sa cieľové publikum konkrétnej kampane nachádza. Odpoveď na túto otázku vám pomôže prispôsobiť vašu natívnu reklamu, aby sa stala čo najefektívnejšou. Použitím modelu See-Think-Do-Care môžete lepšie porozumieť svojmu publiku, môžete vytvoriť jasný plán, ako, čo a kde s nimi komunikovať a stanoviť si konkrétne metriky, ktoré vám ukážu, čo funguje a čo nefunguje. Veríme, že vás tento článok zaujal a inšpiroval; a ak si nie ste istý, ktorý obsah podporiť skôr, určite sa ozvite a spoločne to prekonzultujeme tak, aby výsledok stál za to.
Hľadáte marketingové inšpirácie? Odoberajte newsletter od Filipa a dostanete pravidelnú porciu dvakrát týždenne 💡

 

MÁTE OTÁZKU?

KONTAKTUJTE NÁS!

+421 917 435 009
mamzaujem@strossle.com

kontaktný formulár

This will close in 0 seconds