Získať si dôveru a lojálneho zákazníka je náročné. Špeciálne to platí v odvetví poradenských služieb, kde je ťažké ukázať detail a kvalitu produktu, ktorý ešte nepozná. Na trhu je tiež veľa „poradcov” a oddeliť skutočnú kvalitu od lacného pozlátka je pre laika náročné. Rovnako to vidí aj Marek Straka, odborník na tvorbu podnikateľských plánov, ktorý viac ako 10 rokov pracuje v odvetví strategického riadenia podnikov a manažérskeho poradenstva. Počas toho obdobia pracoval pre mnohé známe firmy a klientov, ako napr. KPMG, Ministerstvo dopravy a výstavby SR, Holcim, Zoznam.sk, Benzinol a ďalšie.

Straka zo skúsenosti tvrdí, že cez marketingovú komunikáciu alebo osobné odporúčania klienti stále robia krok do neznáma. Presvedčiť ich dokážu až vlastné skúsenosti, osobný rozhovor a na mieru šité služby.

Ciele kampane


Dôvody realizácie kampane v sieti obsahových odporúčaní Strossle mal Straka dva. Primárnym bol tzv. lead generation, teda kontakt na záujemcov o vypracovanie podnikateľského plánu. Snahou bolo osloviť podnikateľov, ktorí by sa stali jeho klientmi. Druhým bolo posilniť svoju osobnú značku a povedomie experta v danej oblasti. Médiá majú u svojich čitateľov vybudovanú prirodzenú autoritu a dôveru. Mať svoje upútavky a tvár umiestnené v takomto prostredí je znak prestíže a prémiovosti.

Ako môže vášmu biznisu pomôcť reklama v sieti Strossle? Dozviete sa to v našej videovizitke.

Realizácia kampane


V segmente poradenstva je kvalitný obsahový marketing základ. Ponúkam veľa hodnotného obsahu vo forme článkov a 51-stranového e-booku. Vďaka nim získavam kontakty, predaje a najmä dlhodobých klientov,” prezrádza svoj recept na vybudovanie záujmu Straka.

Na šírenie a nájdenie vhodnej cieľovej skupiny následne využil obsahové odporúčania v reklamnej sieti Strossle. „Tým, že som ich poznal a mal dobré referencie, rozhodol som sa platformu Strossle vyskúšať ako ďalší komunikačný kanál. Pridanou hodnotou v spolupráci bolo budovanie autority, a to tým, že sa reklama zobrazovala v relevantných médiách, ako napríklad HNonline.sk, oPeniazoch.sk, TA3.com, Finweb.sk a mnohých ďalších,” prezradil Straka.

finweb_widget

Odporúčací box na prémiovom webe www.finweb.sk

Výsledky kampane


V kampani odišlo na cieľovú stránku – detailný dlhý manuál, ako vypracovať kvalitný podnikateľský plán – spolu cez 2 700 klikov. Reklamné odporúčania s fotkou Mareka Straku boli videné čitateľmi cez 850 000-krát.

dashboard_widget_b2b_1
dashboard_widget_b2b_2

Náhľad dvoch zo šiestich použitých upútaviek a ich výkonnosti zo samoobslužného manažment systému Strossle Marketplace.

Ďalším benefitom je kvalita publika, ktorú Strossle priniesol na moju stránku. Tú som meral cez čas strávený na danom článku a zbere e-mailových adries,” doplnil výhody spolupráce Marek Straka. Priemerný čas na cieľovej stránke bol 4:25 na návštevníka a 54 ľudí si následne stiahlo e-book.

Kampaň však priniesla nakoniec aj to najdôležitejšie. Klient ako priamy efekt kampane získal dvoch veľmi zaujímavých klientov s odhadovanou veľkosťou projektov v objeme 2,5 milióna eur a hodnotou poradenstva cca 22 000 eur.

A ako bol klient spokojný so spoluprácou? „Páčila sa mi najmä pohotovosť, rýchlosť nasadenia a spustenia kampaní. Zároveň milý prístup a zapojenie mojich argumentov a nápadov do kampane. Úprimne, nemal som žiadne očakávania, len som bol zvedavý, ako spolupráca vystrelí. Prekvapil ma výsledok a Strossle zaradím do svojej stratégie ako ďalší platený kanál,“ dopĺňa na záver rozhovoru Straka.

Odoberajte newsletter o tom, ako z ničoho budujeme miliónovú firmu. Vhodné pre startuperov, marketérov a všetkých, ktorých baví podnikanie 🚀

 

MÁTE OTÁZKU?

KONTAKTUJTE NÁS!

+421 917 435 009
mamzaujem@strossle.com

kontaktný formulár

This will close in 0 seconds